Twilight Türkiye Fan Club | TwilightFanTr.Forume.Biz
Twilight sitemize üye (kayıt) olarak daha çok yararlanabilirsiniz..Lütfen kayıt olunuz..Üye olduysanız Giriş yapınız.
Twilight sitemize üye (kayıt) olarak daha çok yararlanabilirsiniz..Lütfen kayıt olunuz..Üye olduysanız Giriş yapınız.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Türkiye'nin bir numaralı Twilight fanına hoşgeldiniz! || Welcome to the best of Twilight fan of Turkey!

Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?

+4
twl_ecem
SAGOPA KAJMERci
Qßr
selin
8 posters
YazarMesaj
selin
Twilight Bağımlısı
Twilight Bağımlısı
selin

Twilight Oyuncusu : Bella

Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Empty
MesajKonu: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 3:21 pm

elmada ki anlam nedir?

Twilight'ın kapağındaki elma "yasak meyva"ı temsil ediyor. Yaradılıştaki bir yazıyı kullandım çünkü " meyve iyi ve kötünün ilmidir " cümlesini sevmişti. Bu bellanın içini düştüğü durumla aynı değilmi?
buradaki ilim iyi nedir ve kötü nedir ? Elmadaki güzel şey çok fazla sembolik kökleri olması. pamuk prenseste görebilirsiniz ,bir ısırık ve sonsuza kadar donmuşsun bu durumda pekte ölüm gibi değil...
ve paris ile yunan mitolojisindeki altın elma var -bakın ne kadar fazla sorun başlatmış.
elma oldukça çok yönlü bir meyve.hepsinin sonunda resimdeki o güzel sadeliği beğendim. Benim için bu :seçim demek

Neden twilight (alacakaranlık) başlığını seçtim?

Twilight bir kitap için en kolay başlık değil. sorgulamaya başladığımda ona" Forks" dedim daha iyi bir fikre ihtiyaç duyarak
ajansımın bana tavsiye ettiği ilk şey kitabın adının değişmesi gerektiğiydi. birçok farklı başlıkla denedik,
ama hiçbirisi doğru hissettirmedi. Emailler üzerinden birkaç hafta beyin fırtınası yaptık .
Twilight bizim hava durumu ile ilgili listemizdeki bir kelimeydi ona gönderdiğim. gerçi bu kelimeler bir kombinasyon olarak kullanılıyordu
"twilight" kelimesi ikimizinde gözüne çarptı. bununla çıkarmayı denemeye karar verdik.biraz düzenlemeden sonra ikimiz içinde işe yarar bir hale geldi.
Bu tam anlamıyla mükemmel değildi itiraf etmem gerekirse. bu kitap için mükemmel bir başlık olduğunu düşünmüyorum(yada vardıda ben duymadım)
diğer ülkelerde kullanılan başlıklara baktığımda (örnek olarak almanya: Bis zum Morgengrauen - "şafağa dek " anlamına gelir yada "ısırık")

Finlandiya: "cazibe" Fransa : "Fascination-büyülenme ,ve japonya -3 kitabıda ayırmıştır "aşık olduğum çocuk bir vampir ," "kanın tadı hüzün" and "karanlıktaki vampir ailesi"
bunun hakkında haklıyım gibi görünüyor (ama new moon ve eclipse daha kolay bulundu ve kitaplarada çok iyi oturdu)

bella twilight'ın 7. bölümünde CD'de hangi grubu dinliyordu?

(kısa hatırlatma -bella edward'ı düşünmemek için akşam yattığında phil'in ona hediye ettiği CD 'yi koyuyor CD çalarına ve son ses onu dinleyerek uykuya dalıyor
bella bu grubun sert müziğine hiç alışamamış ama beynini düşüncelerden uzak tuttuğu için bu grubu seviyor ve şarkılarını ezberliyor bütün gece. kitapta CD'deki grubun ismi verilmiyor .
hatta edward bellaya arabadayken şuanda CD çalarında ne var diye sorduğunda öğrendiği şey karşısında edward gülüyor ve bellaya debussy'nin CD'sini veriyor)

bu bilgiyi kitaptan çıkardım çünkü bu kitabın ne zaman yayınlanacağını bilmiyordum.10 sene sonra çıksaydı
o grup hala havalı olurmuydu, yada utandırıcımı olurdu? şansıma o kadar uzun sürmedi. ve grup hala oldukça havalı (benim gözümde en azından) Bella linkin park'ı dinliyor. Bir zamanlar benim yaptığım gibi.
http://hsmtwilightfanclub.hareketforum.biz/
Qßr
Twilight Bağımlısı
Twilight Bağımlısı
Qßr

Twilight Oyuncusu : Edward

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 3:39 pm

Teşekkürler...
SAGOPA KAJMERci
Twilight Fanı
Twilight Fanı
SAGOPA KAJMERci

Twilight Oyuncusu : Alice

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 4:08 pm

teşekkürler
twl_ecem
Twilight Fanı
Twilight Fanı
twl_ecem

Twilight Oyuncusu : Edward

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeÇarş. Tem. 01, 2009 6:16 pm

teşekkürler
♥ | ηєнιя | ♥
Süper Mod
Süper Mod
♥ | ηєнιя | ♥

Twilight Oyuncusu : Alice

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:48 pm

teşekkürler
♥ | вυѕє | ♥
Twilight Bağımlısı
Twilight Bağımlısı
♥ | вυѕє | ♥

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:52 pm

Teşekkürler
http://miley-demi-fan-tr.yetkinforum.com
>..mervish..<
Foruma Alışan Üye
Foruma Alışan Üye
>..mervish..<

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 1:06 pm

teşekkürler
robward...krisella
Foruma Alışan Üye
Foruma Alışan Üye
robward...krisella

MesajKonu: Geri: Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?   Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor? Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 5:14 pm

teşekkürler... linkin parkı bnde sewerm XD

Stephenie'den Cevaplar:Neden Elma ?Neden Twilight? Bella Ne Dinliyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twilight'tan Nefret Etmek İçin 5 Neden
» Twilight’ın yönetmeni Catherine Hardwicke neden Yeni Ay’ı reddettiğini anlatıyor
» Elma Sahnesi =)
» kızların erkeklere verdiği komik cevaplar...
» Robert sen...? Neden...? Ne...?